ZPĚT

 

Othmer’s method — EEG pásmo                                                                                  

Je tomu právě rok, kdy naše organizace začala využívat metodu manželů Othmerových. Othmerovi, kteří sídlí v Los Angeles, jsou jedni z hlavních průkopníků metody EEG Biofeedback – a vlastně především díky nim se tato metoda vůbec rozšířila do světa.

Obrázek: Komponenty metody Othmerových. EEG a ILF trénink a bipolární zapojení elektrod

Před rokem jsme jejich nynější způsob práce zavedli ve snaze o zvýšení efektivity tréninku, především u závažnějších a chronických obtíží. Výsledky nyní považujeme za vynikající a byl to skutečně úspěšný rok, s mnoha rychlými a silnými posuny během tréninku. A také s úspěchy tam, kde se nám v minulosti tolik nedařilo – například jsme viděli velký skok v efektivitě u vývojových vad řeči, tedy dysfázií.

Zažili jsme také některé až překvapivě silné výsledky u vývojových poruch závažnějšího rázu a u obtíží spadajících do psychiatrických duševních poruch, obvykle v souvislosti s raným traumatem z dětství, což je velmi široká oblast.

Vycvičili jsme na našich kurzech 18 nových a 12 již praktikujících trenérů v tomto novém přístupu. Na našich základních kurzech a praktikách nyní učíme tento přístup. Hodláme podpořit jeho rozšíření v naší zemi, jelikož ho považujeme za značné, až z hlediska ČR revoluční zlepšení stávajícího přístupu k EEG Biofeedback tréninku.

Více do detailu se o novém přístupu a jeho efektivitě můžete dočíst zde.

ZPĚT