Základní kurz v ILF Neurofeedbacku je ideálním úvodem do světa používání této pokročilé techniky Neurofeedbacku. Během 5 dnů se naučíte vše, co potřebujete, abyste mohli začít – od toho, jak připevnit elektrody a používat hardware a software, po vytváření správných tréninkových protokolů, chápání symptomatického obrazu klienta a vyhodnocení výsledku terapie.

Bližší popis kurzu dočasně naleznete na samostatném webu ILF:
http://kurzy.ilfneurofeedback.cz/kurzy/


Co to je ILF Neurofeedback?

Infra-Low Frequency (ILF) Neurofeedback je pokročilou evolucí klasického EEG Neurofeedbacku. Zatímco klasický EEG trénink probíhá v pásmu 1 až 40 Hertzů, kde známe klasická pásma jako je Alfa, Beta, Theta a podobně, ILF znamená trénink ve frekvencích pod 0.01 Hz. Institut EEGInfo došel empirickým výzkumem k závěru, že trénink v těchto nižších pásmech je podstatně účinnější, a to obzvláště v případech, kde je uvolnění a zklidnění zásadní pro výsledný tréninkový efekt.

Náš institut tuto techniku ověřil a můžeme potvrdit, že tento posun je v mnoha případech dramatický. Především jsou to následky raného traumatu, kde ILF vykazuje nevídaně rychlé a hluboké účinky. Následky traumatu jsou přitom v naší populaci široce rozšířené. Rané trauma se v moderní psychiatrii stále více považuje za jednu z hlavních příčin obtíží jako jsou úzkosti, deprese, poruchy příjmu potravy, poruchy osobnosti a poruchy citové vazby a dalších obtíží.
ILF je tak velmi užitečný nástroj obzvláště pro specialisty v těchto oblastech, jako jsou psychologové, psychoterapeuti, psychiatři a podobně.

ILF se ale také osvědčuje u vývojových poruch obecně a specificky vykazuje silný efekt u poruch autistického spektra, kde je potřeba zklidnění často velmi žádoucí a náročná. Z tohoto hlediska je technika velmi zajímavá i pro speciální pedagogy, dětské psychology..

Nakonec je ILF dále efektivní v oblastech, ve kterých se osvědčil již klasický EEG Neurofeedback. Zřejmě díky působení v hlubších strukturách mozku je trénink často efektivnější a rychlejší než EEG trénink.


Co je potřeba pro ILF Neurofeedback?

Kromě samotného základního kurzu je potřeba speciální technické vybavení, které dokáže realizovat trénink v takto nízkých frekvencích. Přístroje pro klasický EEG Neurofeedback tohoto již nejsou schopné.

Popis potřebného technického vybavení naleznete na této stránce.